Hopp til innhold

Dawn to Dusk: løpekolleksjonen i samarbeid med Courtney Dauwalter

4 mai 2026
5 min read

Courtney Dauwalters nye Dawn to Dusk-kolleksjon hyller ultraterrengløping – fra daggry til skumring. Denne begrensede utgaven kombinerer teknisk prestasjon og autentisk design og er inspirert av den legendariske sesongen 2023 da hun vant en trippelkrone – og var den første løperen, mann eller kvinne, som vant Western States 100, Hardrock 100 og UTMB® i én sesong.

Den talentfulle løperen fra Minnesota har dominert ultraterrengløping siden hun ble med i Salomon i 2017. Hennes resultater taler for seg selv: banerekorder ved Western States 100 og flere seire i verdens mest krevende løp, inkludert Hardrock 100, Mount Fuji 100, UTMB®, Grand Raid de la Réunion, Transgrancanaria og Ultra-Trail Cape Town®. I 2023 skrev hun historie. I 2024 fortsatte hun å dominere med topplasseringer i store ultraløp. Og i 2026 forbereder hun seg til Cocodona 250, Chianti 120 og Hardrock 100 – et vitnesbyrd på hennes ustoppelige streben etter å nå enda lengre.

Idéen bak kolleksjonen

«Idéen til Dawn to Dusk oppstod på en løpetur, som de fleste gode idéer gjør. Det er en verdsettelse av både de store øyeblikkene og de store eventyrene, men også de små øyeblikkene og daglig innsats,» forklarer Courtney.

Kolleksjonen avspeiler hele ultraløpets syklus: fra nattens mørke til dagens lys – og tilbake til mørket igjen. Omvendte fjellformasjoner og gradientfarger symboliserer den ukjente utforskningen og naturlige forvandlingen som oppleves gjennom en hel dag i fjellet. Hvert plagg har en hensikt – designet ikke bare for ytelse, men for den mentale og emosjonelle reisen ved å presse grenser.

Før hennes første 160-kilometerløp fikk Courtney et kort fra moren med en mynt med et piece-tegn og ordene: «Du er sterkere enn du tror!» Den mynten ble hennes talisman gjennom hvert løp siden. Piece-tegnet lever videre – nå formet som Courtneys initialer – i Shortney-kolleksjonen sammen med sitatet som forandret alt. Det er en påminnelse om at tro, uansett hvor liten, kan bære deg gjennom de tøffeste øyeblikkene.

Utstyret: utviklet for det lange løp

S/LAB Ultra Glide 2 Limited Courtney Edition-sko Forsterket Matryx®-materiale med Kevlar, optiFOAM-demping, relieveSPHERE-teknologi og contaGRIP®-yttersåle gir holdbar komfort på alle underlag. Enten du er på kjente ruter eller takler tekniske utforkjøringer, holder disse skoene deg i bevegelse.

Shortney Limited Courtney Edition 10"-shorts Ultra-mykt Aerotech-materiale, hurtigtørkende, oversized passform med sikker innebygd oppbevaring. Den ikoniske Shortney–Courtneys signaturlook – nå i begrenset utgave.

S/LAB Sense 6 Limited Courtney Edition løpevest Drikkevest med plass til to 500 ml myke flasker, lett stretchstoff og sensiFIT-design for en stabil og tettsittende passform. Utviklet for langdistanseterrengløp der hvert eneste gram teller.

Sense Aero Limited Courtney Edition t-skjorte Mykt, pustende og hurtigtørkende materiale designet for komfort gjennom alle eventyr, fra tidlig morgen til restitusjon etter løpeturen.

Shakeout Core Limited Courtney Edition 4"-shorts Hurtigtørkende materialer, lommesystem med glidelås, lett og pakkbart design. Laget for allsidighet på variert terreng og under skiftende forhold.

Logo Limited Courtney Edition t-skjorte og hettegenser Hverdagsfavoritter i økologisk bomull med fremtredende Dawn to Dusk-trykk. Perfekt før og etter løpeturen, til hverdagsbruk – eller til en tur på kafé.

Hvorfor denne kolleksjonen har så stor betydning

«Dawn to Dusk ble til gjennom et nært samarbeid mellom Courtney Dauwalter og Salomons produkteam. Denne kolleksjonen er bygd på en utvalgt serie modeller spesielt egnet for ultraterrengløp, valgt og godkjent av Courtney basert på hennes erfaring fra verdens mest krevende løp. Hvert plagg er deretter uttrykt gjennom et unikt Dawn to Dusk-design, inspirert av det skiftende lyset og fargene man opplever gjennom en hel dag i fjellet. Kolleksjonen er designet, testet og finpusset ute i felten, utviklet for å holde lenge, samt støtte atleter gjennom de lengste partiene, under alle forhold.» — Romain Berger, Global Product Line Manager, Salomon

Dette er ikke bare utstyr. Det er konsentrert visdom fra noen som har løpt gjennom natten, presset forbi tvil og oppdaget hva som er mulig når man nekter å gi opp.

Skip content

Relaterte artikler

Se alle historiene